Hydrografika

Nie każdy lubi rozwiązania standardowe, nie wyróżniające się swoim wyglądem wśród innych przedmiotów. Dlatego warto wykorzystać technikę, która może to zmienić. Hydrografika pozwala na zmianę zwykłego przedmiotu na jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Duża ilość wzorów daje naprawdę ogromne możliwości konfiguracji i pozwoli każdemu wybrać coś dla siebie.


Czym jest hydrografika?

Hydrografika to nowoczesna metoda nanoszenia wzorów za pomocą transferu wodnego. Dzięki znajomości odpowiednich technik oraz przy użyciu właściwych narzędzi możliwe jest równomierne pokrycie dowolnym wzorem elementów nawet o bardzo skomplikowanych kształtach oraz wyrazistych barwach. Hydrografika pozornie nie wydaje się być skomplikowaną technologią, jednak tak naprawdę jej poprawne wykonanie wymaga doskonałej precyzji oraz doświadczenia - a tym właśnie wyróżnia się nasza firma.


Jak wykonujemy?

Wykonanie nadruku technologią hydrograficzną wymaga odpowiednio przygotowania - zarówno wybranego przedmiotu, jak i pożądanego wzoru w postaci folii. Sam przedmiot powinien zostać oczyszczony, odtłuszczony oraz pokryty podkładem i odpowiednią farbą bazową - to dzięki niej osiągnięte zostaną właściwe rezultaty kolorystyczne po zakończeniu całego procesu.

Jednak cała technika jest znana oraz w dużej części opiera się na etapie zanurzania w wodzie, podgrzanej do temperatury około 30 stopni Celsjusza. To właśnie na niej umieszcza się folię zabezpieczoną taśmą maskującą, która ogranicza możliwość uszkodzenia wzoru. Po około minucie, rozpylamy specjalny aktywator sprawiający, że wzór wydaje się być częścią powierzchni wody. Dopiero wtedy możemy zanurzyć przedmiot w wodzie, dbając o pewny, spokojny chwyt oraz dokładne pokrycie całego elementu wybranym wzorem.

Po wyciągnięciu przedmiotu z wody, najpierw sprawdzamy, czy na pewno osiągnęliśmy pożądany rezultat. Następnie opłukujemy przedmiot z pozostałości folii, odczekujemy aż wyschnie oraz pokrywamy go warstwą lakieru bezbarwnego. W tej postaci wysyłamy gotowy produkt do Państwa.


Zastosowanie

Hydrografika może być wykorzystana na dowolnym przedmiocie, który wykonany jest z jednego z poniższych materiałów:
  • metal, 
  • plastik, 
  • szkło,
  • drewno. 

Jedynym ograniczeniem są gabaryty, które muszą pozwolić na pełne zanurzenie powierzchni, na którą ma zostać nałożona grafika. Hydrografika daje możliwość ozdabiania i personalizacji przedmiotów codziennego użytku, takich jak:
  • elementy samochodów (felgi, lusterka, elementy wnętrza, itp.), 
  • rowerów (np. ramy), 
  • motocykli (owiewki, zbiorniki paliwa, itp.), 
  • sprzęt elektroniczny (obudowy laptopów, telefonów), 
  • meble (fronty szuflad, szafek, blaty stolików, itp.).

Wymienione przedmioty to tylko przykłady, tak naprawdę ogranicza nas tutaj jedynie wyobraźnia. Jeśli masz wątpliwości czy przedmiot, którego wygląd chcesz zmienić za pomocą hydrografiki, nadaje się do tego, skontaktuj się z nami.

Dzięki współpracy z największymi dostawcami folii, jesteśmy w stanie zaoferować ponad 1000 różnych wzorów. Więcej o wyborze folii dowiesz się odwiedzając dedykowany im dział na naszej stronie.

TURdesign

tel. 510 362 861 - Artur
tel. 669 350 580 - Mateusz
kontakt@turdesign.pl

Siedziba:

ul. Morawa 47
40-353 Katowice
woj. śląskie
NIP 6342791485
TURdesign